Najnowsza inwestycja w Olsztynie!

Coraz więcej wiadomo na temat budowy Galerii Warmińskiej, która ma powstać w Olsztynie. Chociaż nie jest jeszcze znany termin oddania obiektu do użytku, to już dziś można podziwiać imponujące wizualizacje przedstawiające projekt. Wynika z nich jasno, że mieszkańcy Olsztyna mogą liczyć na prawdziwie imponujący budynek, który kolorową fasadą i oryginalnością oraz nowoczesnością architektury uatrakcyjni ogólny wizerunek miasta.

Znana jest też część szczegółów dotyczących wykorzystania przygotowywanej Galerii. Jednym z najbardziej ambitnych pomysłów jest uruchomienie wielkiego kina na dziewięć sal. Do tej pory w całym mieście było właśnie 9 sal kinowych, inwestycja zatem podwoi ich liczbę. Największym konkurentem na tym polu jest kino Helios, w którym znajduje się osiem sal. Najemcą kompleksu kinowego będzie popularna sieć Multikino, można zatem spodziewać się wielu promocji, premier i innych atrakcji.

Obecnie Galeria Warmińska nadal jest w fazie projektowej. Do dalszego etapu prac deweloper będzie mógł przejść dopiero po dokonaniu przez miasto decyzji o zmianie planu jego zagospodarowania. Mieszkańcy Olsztyna powinni zatem liczyć na przychylność ratusza, który z pewnością jednak nie zignoruje okazji do rozwoju miasta dzięki tak dużej inwestycji.